Serie A: Pięć goli Romy

AS Roma pokonała na własnym stadionie Palermo 5:0 w meczu 26. kolejki Serie A. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, a Thiago Cionek był rezerwowym gości.

Pierwszego gola dla stołecznej drużyny zdobył Edin Dżeko w 30. minucie gry. Bośniak w polu karnym rywali przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał, który przeleciał między nogami Fabrizio Alastry.

Siedem minut po przerwie Roma strzeliła drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Seydou Keity, który umieścił ją pod poprzeczką. Później dwa razy bramkarza gości pokonał Mohamed Salah. Asysty przy jego golach zaliczyli Dżeko i Radja Nainggolan.

Wynik na 5:0 ustalił Dżeko w 89. minucie gry, wykorzystując dośrodkowanie Diego Perottiego. Był to jego szóste trafienie w tym sezonie w lidze.

Dla Szczęsnego był to 22. występ w bieżącym sezonie ligi włoskiej. Polak po raz szósty zachował czyste konto bramkowe.

Dzięki wygranej AS Roma awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Piłkarze Luciano Spallettiego tracą osiem punktów do lidera, którym jest Juventus Turyn. Palermo po porażce zajmuje szesnastą pozycję w lidze.