LM: Dwa gole Haalanda dały Borussii Dortmund zwycięstwo z PSG

sports news

Borussia Dortmund wygrała u siebie z Paris Saint-Germain 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został Erling Braut Haaland, który zdobył dwie bramki. 90 minut w drużynie gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek, dla którego był to 50. występ w tych rozgrywkach.

Kibice od pierwszego gwizdka oglądali szybkie spotkanie. Z obu stron brakowało jednak ostatniego podania lub odpowiedniego wykończenia. Przed upływem pół godziny gry dobrze przymierzył Jadon Sancho, jednak Keylor Navas sparował futbolówkę.

Lepiej wyglądały akcje ofensywne gospodarzy, lecz klarownych sytuacji przed przerwą zabrakło. W drugiej połowie wreszcie dobrą sytuację udało się przeprowadzić PSG. Z pola karnego mocno uderzył Kylian Mbappe, ale Roman Burki zdołał odbić piłkę.

W 69. minucie Borussia wyszła na prowadzenie. Ładna akcja całego zespołu, piłka po rykoszecie ostatecznie trafiła do Haalanda, który z najbliższej odległości trafił do siatki. PSG odpowiedziało na kwadrans przed końcem. Kapitalna indywidualna akcja Mbappe, który poradził sobie z rywalami, wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę do Neymara. Brazylijczyk nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Przyjezdni z remisu cieszyli się niecałe 120 sekund. Piłka przed polem karnym dotarła do Haalanda, a Norweg huknął tak, że Navas był bez szans na interwencję. Potem BVB miało trochę szczęścia, kiedy w słupek z kilku metrów uderzył Neymar. Rewanż w Paryżu zostanie rozegrany 11 marca.

*****
Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)
Bramki: Haaland 69, 77 – Neymar 75.

Borussia Dortmund: Burki – Piszczek, Hummels, Zagadou – Hakimi, Emre Can, Witsel, Guerreiro – Sancho (90. Schmelzer), Hazard (68. Reyna) – Haaland.

Paris Saint-Germain: Navas – Meunier, Kimpembe, Thiago Silva, Kurzawa – Verratti, Marquinhos, Gueye – Di Maria (77. Sarabia), Mbappe, Neymar.

Żółte kartki: Witsel – Gueye, Neymar, Meunier, Verratti.
Sędziował: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.