LM: Bayer przegrał w Barcelonie, BATE obnażyło słabości Romy i Szczęsnego

FC Barcelona wygrała u siebie z Bayerem Leverkusen 2:1 (0:1), natomiast BATE Borysów wygrało przed własną publicznością z AS Roma 3:2 (3:0) w spotkaniach 2. kolejki zmagań grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Słaby mecz między słupkami rzymskiej drużyny zaliczył Wojciech Szczęsny.

Reprezentant Polski już w pierwszej połowie musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. O ile przy pierwszej bramce Stasevica nie miał zbyt wiele do powiedzenia, tak przy uderzeniach Serba Filip Mladenovica mógł się zdecydowanie lepiej zachować.

Wicemistrzów Włoch stać było na Białorusi na zryw dopiero po zmianie stron. Najpierw składną akcję całego zespołu wykończył Iworyjczyk Gervinho, a osiem minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił Grek Torossidis. Na wyrównanie zabrakło już jednak sił i czasu.

Sporo emocji było również na Camp Nou. Dziesięć minut przed końcem mistrzowie Hiszpanii przegrywali z „Aptekarzami” po trafieniu Papadopoulosa jeszcze w pierwszej połowie, ale losy konfrontacji odwrócił Luis Suarez. Urugwajczyk najpierw wypracował wyrównującego gola Sergiego Roberto, a niespełna dwie minuty później sam efektownym uderzeniem pod poprzeczkę przesądził o pierwszej wygranej „Dumy Katalonii” w bieżących rozgrywkach LM.