LM: Hat-trick Lewandowskiego, Bayern rozbił Dinamo

Bayern Monachium rozgromił u siebie Dinamo Zagrzeb 5:0 (4:0) w spotkaniu drugiej kolejki grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Trzy bramki dla najlepszej drużyny Bundesligi zdobył Robert Lewandowski.

Zanim napastnik reprezentacji Polski trafił po raz pierwszy kapitalnego gola po niespełna kwadransie gry zdobył Douglas Costa. Brazylijczyk po efektownej indywidualnej szarży zaskoczył bramkarza rywali płaskim strzałem w krótki róg.

Później Eduardo musiał wyciągać piłkę z siatki po tym, jak Thiago Alcantara najpierw świetnie wyłuskał piłkę na połowie przyjezdnych, a następnie idealnie wyłożył ją w polu karnym do Lewandowskiego, który skierował futbolówkę do pustej siatki.

Niespełna trzy minuty później wynik podwyższył po koronkowej akcji Mario Goetze, a po kolejnych czterech minutach po raz drugi, tym razem uderzeniem od poprzeczki, na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Dziesięć minut po zmianie stron Polak skompletował kolejnego hat-tricka, lobując bardzo słabo dysponowanego Eduardo po kolejnej koronkowej akcji podopiecznych Josepa Guardioli.

Dzięki tej wygranej Bayern umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Na drugie miejsce awansował Olympiakos Pieus, który sensacyjnie pokonał w Londynie Arsenal 3:2. „Kanonierzy” doznali w ten sposób już drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i przed dwumeczem z mistrzami Niemiec zamyka tabelę.