LM: Sensacyjna porażka Atletico!

W spotkaniach inaugurujących tegoroczną edycję Ligi Mistrzów nie zabrakło sensacji w grupie A. Olympiakos Pireus niespodziewanie pokonał Atletico Madryt 3:2. Lepiej zaprezentowali się gracze Juventusu Turyn, którzy bez większych problemów ograli Malmoe FF 2:0.

Spotkanie w Pireusie szczęśliwie rozpoczęło się dla gospodarzy. Na prowadzenie wyszli już w 13. minucie za sprawą Arthura Masuaku, który popisał się płaskim uderzeniem zza pola karnego. Niecałe dwadzieścia minut później wynik podwyższył Ibrahim Afellay, który w idealnej sytuacji pokonał Jana Oblaka.

Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę uderzeniem głową zdobył Mario Mandżukić. Ostatni cios gospodarze zadali w 72. minucie, kiedy to Konstantinos Mitroglou wykorzystał zagranie od Pajtima Kasamiego. Rozmiary porażki na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zmniejszył Antoine Griezmann.

Więcej szczęścia od finalisty Ligi Mistrzów mieli zawodnicy Juventusu, którzy po dwóch bramkach Carlos Teveza z drugiej połowy spotkania rozprawili się z debiutantem tegorocznej edycji, Malmoe FF. Rozjemcą meczu był arbiter z Polski, Szymon Marciniak.

Wyniki 1. kolejki grupy A:

Olympiakos Pireus – Atletico Madryt 3:2 (2:1)
Bramki: Arthur Masuaku 13, Ibrahim Afellay 31, Konstantinos Mitroglou 72 – Mario Mandżukić 38

Olympiakos: Roberto, Giannis Maniatis, Alberto Botia, Omar Elabdellaoui, Eric Abidal, Arthur Masuaku, Luka Milivojević, Ibrahim Afellay (69. Delvin Ndinga), Alejandro Dominguez (57. David Fuster), Pajtim Kasami (84. Kostas Giannoulis), Konstantinos Mitroglou.

Atletico: Jan Oblak, Juanfran, Joao Miranda, Diego Godin, Cristian Ansaldi, Mario Suarez (74. Saul Niguez), Gabi (56. Antoine Griezmann), Koke, Arda Turan, Raul Garcia (66. Alessio Cerci), Mario Mandżukić.

Żółte kartki: Alejandro Dominguez, Giannis Maniatis – Gabi, Koke, Saul Niguez, Antoine Griezmann.
Sędziował: Pedro Proenca (Portugalia).

Juventus Turyn – Malmoe FF 2:0 (0:0)
Bramki: Carlos Tevez 59, 90

Juventus: Gianluigi Buffon Giorgio Chiellini, Martin Caceres, Leonardo Bonucci, Stephan Lichtsteiner (90. Romulo Souza), Patrice Evra, Paul Pogba, Claudio Marchisio, Kwadwo Asamoah, Carlos Tevez, Fernando Llorente.

Malmoe: Robin Olsenm Anton Tinnerholm, Filip Helander, Erik Johansson, Pa Konate, Markus Halsti, Magnus Eriksson (81. Erdal Rakip), Enoch Adu, Emil Forsberg, Markus Rosenberg (53. Agon Mehmeti), Isaac Thelin (73. Simon Kroon).

Żółte kartki: Pa Konate, Magnus Eriksson, Filip Helander.