LOTTO Ekstraklasa: Piast Gliwice bliżej mistrzostwa

Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy, rozegranym w ramach grupy spadkowej.

Podopieczni Waldemara Fornalika zanotowali dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie, ma na koncie 68 punktów i dzięki wygranej awansował na pozycję lidera.

Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota przegrał jedenasty ligowy mecz, uzbierał dotąd 54 „oczka”, co daje mu obecnie czwartą lokatę.

* * * * * *
Tak padły bramki:

1:0 Joel Valencia 45+3′
Gerard Badia dośrodkował piłkę w pole karne, dopadł do niej Joel Valencia, który uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Jakuba Szmatułę.

1:1 Jesus Imaz Balleste 89′
W 88. minucie Poletanović został sfaulowany przez Sedlara, a sędzia podyktował dla gości rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jesus Balleste i zdołał umieścić ją w siatce.

2:1 Tomasz Jodłowiec 90+1
Felix zdecydował się na oddanie strzału na bramkę Jagiellonii, ale obronił Sandomierski. Do futbolówki odbitej przez golkiper dopadł jednak Jodłowiec i wpakował do bramki.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania, ale drugiego rzutu karnego dla białostoczan tym razem nie wykorzystał Jesus Imaz.

Zawodnik meczu: Joel Valencia. Ekwadorski napastnik dał swojej drużynie prowadzenie w pierwszej połowie i szósty raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.