Lucas Leiva: Każdy mecz będzie ważny

Brazylijski defensywny pomocnik Liverpoolu, Lucas Lieva przyznał, że The Reds wciąż mają szansę na odniesienie sukcesu w tym sezonie, ale muszą zacząć gromadzić punkty. 29-latek zaznaczyć również, iż każdy następny mecz będzie dla nich spotkaniem o wszystko.

Ekipa z czerwonej części Merseyside po 21. seriach gier plasuje się na ósmym miejscu. Jak do tej pory podopieczni Juergena Kloppa zgromadzili na swoim koncie 30 punktów. Do czwartego Tottenhamu tracą na chwilę obecną sześć „oczek”.

– Co tydzień rozgrywamy bardzo ważne dla nas spotkania. Ostatnio dobrze radziliśmy sobie w starciach z teoretycznie mocniejszymi rywalami, tak więc fani oczekiwali od nas pozytywnych rezultatów – powiedział doświadczony Brazylijczyk, cytowany przez „liverpoolfc.com”.

– Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka spotkań, każde z nich będzie i powinno być dla nas niezwykle ważne – zaznaczył piłkarz, który do Liverpoolu przeniósł się z rodzimego Gremio w 2007 roku za siedem milionów funtów.

– Jak ostatnio grałem z Arsenalem to myślałem, że to już koniec mojej przygody z The Reds. Wówczas, schodząc z boiska machałem na pożegnanie kibicom, bo byłem bardzo blisko odejścia – dodał.