Luis Enrique: Musimy szybko zapomnieć o tym meczu

FC Barcelona przegrała na własnym terenie w sobotę z Realem Madryt 1:2 (0:0). Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dumy Katalonii, Luis Enrique przyznał, iż jego podopieczni bardzo szybko muszą zapomnieć o tym spotkaniu.

Na listę strzelców po stronie przyjezdnych wpisywali się odpowiednio Karim Benzema oraz Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Natomiast honorową w ostatecznym rozrachunku bramkę dla Barcy zdobył tuż przed upływem godziny gry Gerard Pique.

– Musimy szybko zapomnieć o tym meczu i w pełni skupić się na Lidze Mistrzów. Jesteśmy liderami Primera Division i to się liczy, nie możemy o tym zapominać – powiedział tuż po spotkaniu trener FC Barcelony Luis Enrique, cytowany przez „football-espana.net”.

– Dla mnie rywalizacja z Realem to już historia. Rozmyślanie o tym spotkaniu nie ma już najmniejszego sensu. Przed nami kolejne bardzo ważne mecze i to na nich musimy się w pełni skoncentrować. Jedno wiem na pewno. Porażki uczą pokory – kontynuował.

– Nie chcę mówić o zmęczeniu. Nie chcę się tym usprawiedliwiać. Mecze rozgrywa się w różnych okolicznościach. Trzeba podróżować i grać. Nie ma innego wyjścia – dodał były opiekun hiszpańskiej Celty Vigo.