Łukasz Trałka: Wciąż mamy szansę na mistrzostwo Polski

31-letni defensywny pomocnik Lecha Poznań, Łukasz Trałka przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego zdaniem Kolejorz w dalszym ciągu ma szansę na obronę tytułu mistrzowskiego.

Po 21. kolejkach poznański zespół plasuje się na szóstym miejscu w tabeli Ekstraklasy z 28 punktami na swoim koncie. Do liderującego na chwilę obecną Piasta Gliwice podopieczni Jana Urbana tracą siedemnaście „oczek”.

– Pierwszy moment, w którym nie uwierzyłem jest zwycięstwo na Legii. Jechaliśmy z niepewnością, do nich, a do tego po tym przegranym finale. Nie wiedzieliśmy czy nie polecą na euforii po zdobyciu Pucharu Polski. Mentalnie byli u góry, ale po tym meczu i wygranej uwierzyliśmy w tytuł. Najważniejsze jednak dla mnie było zwycięstwo w Gdańsku – wspomina Łukasz Trałka, cytowany przez „lechpoznan.pl”.

– Po tym meczu byłem już nastawiony na to, że zdobędziemy mistrzostwo. To był ciężki mecz, jeszcze „Gostek” wybronił tę trudną sytuację. To dało nam dużego kopa – kontynuował kapitan mistrzów Polski.

– Na początku października niezręcznie było myśleć o mistrzostwie. Byliśmy na ostatnim miejscu, ósemka była już lekko zamazana, strata była duża. Wiedzieliśmy, że nawet jedna wygrana nam wiele nie da. Weszliśmy do ósemki, patrzę do przodu krok po kroku, teraz chcemy zbliżyć się do czołówki. A kiedy patrzę na całość, to myślę, że wszystko jest do ugrania – dodał doświadczony pomocnik.