Maciej Makuszewski: Koniec z „nicnierobieniem”

26-letni ofensywny pomocnik Lechii Gdańsk, Maciej Makuszewski ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż każdy zawodnik Biało-Zielonych trenuje według ściśle sprecyzowanego harmonogramu. Ma to znacznie ułatwić piłkarzom utrzymanie wysokiej formy.

– Koniec z „nicnierobieniem”. Każdy z nas trenuje indywidualnie, by na pierwszym styczniowym treningu być już w dobrej dyspozycji – powiedział Maciej Makuszewski, cytowany przez oficjalną stronę internetową gdańskiego zespołu.

– O świątecznym obżarstwie nie mogło być mowy. Każdy z nas musi odżywiać się według zaleceń sportowej diety, by nie musieć tracić potem czasu i energii na pozbycie się dodatkowych kilogramów – kontynuował kapitan Biało-Zielonych.

– Ćwiczymy według wytycznych z rozpiski. Są to głównie zajęcia biegowe, dzięki którym podtrzymujemy naszą wytrzymałość i kondycję – dodał doświadczony skrzydłowy, który w pierwszej części sezonu 2015/2016 rozegrał dwadzieścia meczów.

Lechia Gdańsk po 21. seriach gier plasuje się w tabeli Ekstraklasy na dziesiątym miejscu. Jak do tej pory zgromadziła na swoim koncie dwadzieścia cztery punkty. Na chwilę obecną do pierwszej ósemki traci jedno „oczko”.