Waldemar Fornalik: Ta drużyna przede wszystkim potrzebuje stabilizacji

Szkoleniowiec Ruchu Chorzów, Waldemar Fornalik przyznał, iż jego zdaniem w tej chwili drużynie Niebieskich potrzebna jest przede wszystkim stabilizacja. Ponadto, były trener Widzewa Łódź nie wykluczył personalnych roszad podczas styczniowego okienka transferowego.

– Ta drużyna przede wszystkim potrzebuje stabilizacji, jeżeli chodzi o utrzymywanie formy, ale potrzebuje też większej konkurencji na kilku pozycjach – przyznał Waldemar Fornalik, cytowany przez oficjalną stronę internetową chorzowskiego zespołu.

– Na pewno takim newralgicznym miejscem jest nasza druga linia, gdzie do tej pory aż tak dużej rywalizacji nie było, więc tutaj szukamy zawodników. Na pewno jacyś pojawią się zimą, by wzmocnić tę formację. Podobnie w linii obrony. Może się pojawić jeden czy dwóch piłkarzy – kontynuował.

– Mocno liczę, że Michał Helik rozpocznie z nami przygotowania w styczniu i to będzie takie duże wzmocnienie defensywy – dodał były selekcjoner reprezentacji Polski, który swoją drugą przygodę z Niebieskimi rozpoczął na początku października ubiegłego roku.