Mecze towarzyskie: Anglia przegrała na Wembley

Reprezentacja Anglii przegrała z Holandią 1:2 w towarzyskim meczu rozegranym na Wembley. Dla drużyny prowadzonej przez Roy’a Hodgsona była to pierwsza porażka przed własną publicznością od listopada 2013 roku.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. Cztery minuty przed przerwą zespołową akcję „Synów Albionu” wykończył Jamie Vardy. Asystę przy jego bramce zaliczył Kyle Walker. Dla napastnika Leicester City było to drugie trafienie w szóstym występie w kadrze.

Do wyrównania doprowadził pięć minut po zmianie stron Vincesnt Janssen, który pokonał Frasera Fostera strzałem z rzutu karnego. Chwilę wcześniej w polu karnym Luciano Narsingha sfaulował Danny Rose. Wynik na 2:1 dla gości ustalił w 77. minucie gry Narsingh, który otrzymał podanie od Janssena i z bliska skierował piłkę do pustej bramki.

Anglia podczas Euro 206 będzie występowała w grupie B. Jej rywalami będą Słowacy, Walijczycy i Rosjanie, którzy przegrali dzisiaj w Paryżu z gospodarzami turnieju, Francuzami 2:4. Trafienia dla „Trójkolorowych” zaliczyli N’Golo Kante, Andre-Pierre Gignac, Dimitri Payet i Kingsley Coman. Bramki dla gości zdobyli Aleksander Kokorin i Jurij Żirkow.