Mecze towarzyskie: GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec

Drugoligowy GKS Tychy pokonał w meczu towarzyskim pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się na boisku treningowym czerwono-zielono-białych.

Jedynego gola dla gości strzelił w 68. minucie rywalizacji 22-letni napastnik Artur Pląskowski, który pewnym strzałem po długim słupku pokonał bezradnego w tej sytuacji Matko Perdijicia. Warto zaznaczyć, iż młody zawodnik przebywa w GKS-ie na testach.

Przyjezdni mogli w ostatecznym rozrachunku wygrać ten mecz różnicą dwóch bramek, ale w samej końcówce sytuacji sam na sam nie potrafił wykończyć Mateusz Grzybek. Bramkarz Zagłębia Sosnowiec popisał się fantastyczną interwencją.

Trzecia drużna pierwszej ligi nie wystąpiła w tym starciu w najmocniejszym składzie. Z różnych powodów nie zagrali Patryk Mularczyk, Konrad Budek oraz Jakub Wilk.

*******
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:1 (0:0)
Bramka: Pląskowski 68.

Zagłębie: (I połowa): Fabisiak – Fonfara, Markowski, Janosik, Udovićić – Matusiak, Dudek – Bajdur, Fidziukiewicz, Pribula – Arak. (II połowa) Perdijć – Sierczyński, Sołowiej, Janosik (65. Krzykowski), Ninković – Syguła, Słomski – Klama, Bartczak, Ryndak (80. Dikof) – Paluchowski.

GKS: (I połowa): Florek – Górkiewicz, Juraszek, Gancarczyk, Mańka, Glanowski, Hirskij, Rutkowski, Wodecki, Grzeszczyk, Pląskowski. (II połowa): Igaz (75. Krzczuk) – Grzybek, Juraszek, Kiwior (75. Drabik), Mączyński (75. Grzybek), Zganiacz (75. Pryszcz), Bukowiec (75. Dymowski), Błanik (70. Grzybek), Radzewicz, Duda (75. Biskup), Pląskowski.