Mecze towarzyskie: Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin

Górnik Zabrze pokonał w meczu kontrolnym beniaminka Ekstraklasy, Zagłębie Lubin 2:1 (2:0). Spotkanie zostało rozegrane w ośrodku treningowym w Opalenicy.

Na prowadzenie Trójkolorowi wyszli w 28. minucie rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Iwan, który wykorzystał świetne dogranie z bocznego sektora boiska.

Tuż przed przerwą wynik starcia podwyższył Łukasz Madej. Ostatecznie rezultat meczu w 65. minucie ustalił Maciej Dąbrowski. 28-letni obrońca Miedziowych wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową nie dał najmniejszych szans Grzegorzowi Kasprzikowi.

******
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
Bartosz Iwan 28, Łukasz Madej 41 – Maciej Dąbrowski 65

Zagłębie Lubin: Martin Polacek (55. Konrad Forenc) – Karol Żmijewski (55. Dorde Cotra), Jarosław Jach (55. Maciej Dąbrowski), Maciej Kowalski-Haberek (55. Lubomir Guldan), Jarosław Kubicki (46. Eryk Sobków, 55. Aleksandar Todorovski) – Filip Jagiełło (46. Konrad Andrzejczak, 55. Jakub Tosik), Adrian Rakowski (55. Łukasz Piątek), Konrad Andrzejczak (35. Paweł Żyra, 55. Krzysztof Janus), Adrian Błąd – Krzysztof Piątek (55. Arkadiusz Woźniak), Eryk Sobków (35. Sebastian Bonecki, 55. Michal Papadopulos).

Górnik Zabrze: (I połowa) Sebastian Przyrowski – Dominik Sadzawicki, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera – Konrad Nowak, Mariusz Przybylski, Bartosz Iwan, Robert Jeż (26. Daniel Barbus), Łukasz Madej – Szymon Skrzypczak. (II połowa) Grzegorz Kasprzik – Mateusz Słodowy, Damian Bierżyński, Adam Danch, Rafał Kosznik – Roman Gergel, Rafał Kurzawa, Erik Grendel, Dzikamai Gwaze, Fabian Piasecki – Marcin Urynowicz.