Mecze towarzyskie: Kolejna wygrana Liverpoolu

Piłkarze Liverpoolu wygrali swój kolejny mecz kontrolny w ramach przedsezonowych przygotowań. Tym razem podopieczni Brendana Rodgersa pokonali australijski Adelaide United 2:0 (0:0).

Pierwsza połowa nie była wielkim piłkarskim widowiskiem. W efekcie kibice zgromadzeni na stadionie (na sparing przyszło 53 008 widzów) nie zobaczyli w niej ani jednej bramki.

Wynik spotkania otworzył dopiero w 67. minucie James Milner, który strzałem z najbliższej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza United. Z kolei na dwubramkowe prowadzenie ekipę z czerwonej części Merseyside wyprowadził tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Danny Ings.

Warto zaznaczyć, iż obaj zawodnicy do drużyny z miasta Beatlesów przenieśli się podczas tegorocznego letniego okienka transferowego. Tournee po Azji i Australii 18-krotny mistrz Anglii zakończy w najbliższy piątek spotkaniem w Kuala Lumpur z Malaysia XI.