Mecze towarzyskie: Mistrz Polski przegrał ze Slavią Praga

Piłkarze Lecha Poznań przegrali w meczu sparingowym z czeską Slavią Praga 3:1 (2:0). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się na Estadio Municipal de Marbella.

Bramki dla umownych gospodarzy tej rywalizacji strzelali odpowiednio Milan Skoda, Josef Husbauer oraz Lewan Kenia. 25-letni gruziński ofensywny pomocnik definitywnie wynik ustalił w 69. minucie.

Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla podopiecznych Jana Urbana zdobył tuż po zmianie stron Dawid Kownacki. Warto jednak zaznaczyć, iż spory błąd w tej sytuacji popełnił golkiper czeskiego zespołu, Martin Berkovec.

Przez sześćdziesiąt trzy minuty na placu gry przebywał nowo pozyskany przez Kolejorza na zasadzie wypożyczenia z belgijskiego KV Mechelen Vladislav Volkov. Następnie 29-latek został zmieniony przez Tamasa Kadara.