Mecze towarzyskie: Pewna wygrana Cracovii

Cracovia bardzo udanie rozpoczęła swoje przygotowania do sezonu 2015/2016. Pasy wygrały bowiem swój pierwszy przedsezonowy sparing z czeskim Banikiem Ostrawa 3:1 (3:0).

Pierwszego gola w tym spotkaniu dla krakowskiego zespołu już na początku starcia strzelił Michal Frydrych, który umieścił futbolówkę we własnej bramce. Wynik rywalizacji podwyższył w 17. minucie Mateusz Cetnarski, a tuż przed przerwą kolejne trafienie dla Cracovii zanotował Krzysztof Szewczyk.

Trzynastą ekipę poprzedniego sezonu w czeskiej ekstraklasie stać było tylko na jednego gola. Na listę strzelców wpisał się na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Victor Zapata.

W drużynie prowadzonej przez Jacka Zielińskiego swój nieoficjalny debiut zaliczył były bramkarz bydgoskiego Zawiszy, Grzegorz Sandomierski.