Mecze towarzyskie: Remis na Friends Arena

Piłkarska reprezentacja Szwecji zremisowała przed własną publicznością w meczu towarzyskim z Czechami 1:1 (1:1). Spotkanie kontrolne pomiędzy obiema drużynami narodowymi odbyło się na Friends Arena w Solnej.

Pierwszego gola w tym starciu strzelił już w 14. minucie Marcus Berg. Do wyrównania doprowadził Matej Vydra. 23-letni napastnik angielskiego Reading FC na listę strzelców wpisał się w 26. minucie.

Tym razem podstawowy gracz Piasta Gliwice, Kamil Vacek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. 28-latek jak do tej pory w seniorskiej drużynie narodowej rozegrał osiem spotkań.

Czesi rywalizację na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy we Francji rozpoczną od zmagań w grupie D. Zagrają w niej z Turcją, Chorwacją oraz Hiszpanią. Natomiast Szwecja na Euro zmierzy się z Włochami, Belgią oraz Irlandią.