Mecze towarzyskie: Reprezentacja Kraju Basków pokonała Katalonię

Piłkarska reprezentacja Kraju Basków pokonała w meczu towarzyskim drużynę narodową Katalonii 1:0 (1:0). Rywalizacja pomiędzy obiema ekipami odbyła się na Camp Nou w Barcelonie.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 40. minucie Aritz Aduriz. 34-letni napastnik, występujący na co dzień w Athletic Bilbao, bramkarza rywali pokonał precyzyjnym strzałem z jedenastu metrów. Żadnych szans na skuteczną interwencję nie miał Pau Lopez.

Najlepszą okazję do wyrównania rezultatu starcia miał cztery minuty po zmianie stron 32-letni Joan Verdu, ale futbolówka po uderzeniu byłego piłkarza Deportivo La Coruna trafiła tylko w poprzeczkę bramki Asiera Riesgo (SD Eibar).

Warto ponadto zaznaczyć, iż z wysokości trybun boiskowe wydarzenia śledziło ponad 51 tysięcy fanów.