Mecze towarzyskie: Wysoka wygrana Japonii

Piłkarska reprezentacja Japonii bez większych problemów pokonała u siebie w meczu towarzyskim Irak 4:0 (3:0). Było to piąte zwycięstwo z rzędu Samurai Blue w bezpośrednich starciach obu drużyn.

Wynik spotkania na Nissan Stadium otworzył już w 5. minucie grający na co dzień we włoskim AC Milan, Keisuke Honda. Dla 28-latka, który swoją karierę rozpoczynał w rodzimej Gambie Osaka, był to 72 mecz w narodowych barwach.

Kolejne bramki dla gospodarzy strzelali odpowiednio Tomoaki Makino, Shinji Okazaki oraz Genki Haraguchi, który przypieczętował ostatecznie rezultat rywalizacji na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.