Michael Ballack: Klopp będzie pracował w Premier League

Michael Ballack przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego zdaniem Juergen Klopp ma już teraz odpowiednie predyspozycje, aby od następnego sezonu rozpocząć pracę w jednym z klubów Premier League.

Od dłuższego czasu wiadomo już, że wraz z końcem czerwca bieżącego roku Niemiec pozostanie bez pracy, po tym jak zrezygnował on z dalszego prowadzenia Borussii Dortmund. Wśród drużyn, które chciałyby nawiązać współpracę z 47-latkiem wymienia się między innymi Manchester City oraz Liverpool.

Zdaniem byłego zawodnika między innymi londyńskiej Chelsea Juergen Klopp swoją karierę będzie kontynuował na Wyspach Brytyjskich – Wiele wskazuje na to, że będzie on swoją karierę kontynuował w Anglii – powiedział Michael Ballack w rozmowie ze “sport1.de”.

– Ostatnio pojawiły się spekulacje, że trafi on do jednego z angielskich klubów. Takie postawienie sprawy ma sens, bowiem już teraz nadaje się on do pracy tam – kontynuował 98-krotny reprezentant Niemiec.

– Przez wiele lat prowadził on jeden z najlepszych klubów w Niemczech. Jego sukcesy i sposób w jakie je osiągnął spowodowały, że cieszy się on międzynarodowym uznaniem. No i co najważniejsze mówi po angielsku – dodał.