Michelsen mistrzem Europy, Woryna tuż za podium

sports news

Mikkel Michelsen został nowym Indywidualnym Mistrzem Europy. Duńczyk w dodatkowym wyścigu o złoty medal ostatniego turnieju cyklu w Chorzowie pokonał Rosjanina Grigorija Łagutę.

Na Stadionie Śląskim brązowy medal zdobył Leon Madsen. Filigranowy Duńczyk okazał się szybszy w dodatkowym biegu od Kacpra Woryny.

Michelsen wygrał całe zawody w Chorzowie, ale po rundzie zasadniczej triumfował Paweł Przedpełski. Wychowanek klubu z Torunia zwyciężył w trzech z sześciu startów.

Finał czwartego turnieju cyklu na Stadionie Śląskim nie ułożył się jednak po myśli polskich kibiców, bowiem Woryna zamknął stawkę, a Przedpełski musiał uznać wyższość także Madsena.

Siedem „oczek” w rundzie zasadniczej imprezy wywalczył Bartosz Smektała, a po sześć Jarosław Hampel oraz Maksym Drabik. Żużlowcy Fogo Unii Leszno oraz zawodnik Betard Sparty Wrocław nie zdołali jednak przebić się chociaż do wyścigu barażowego.