MŚ 2014: Di Maria wprowadził Argentynę do ćwierćfinału!

Angel Di Maria

Argentyna pokonała w Sao Paolo po dogrywce Szwajcarię 1:0 (0:0, 0:0) w siódmym spotkaniu 1/8 finału piłkarskich MŚ 2014, które rozgrywane są w Brazylii.

„Albicelestes” zwycięskiego gola strzelili dwie minuty przed końcem dodatkowego czasu gry, a do siatki Helwetów trafił skutecznie Angel Di Maria. W ćwierćfinale Argentyna zagra z lepszym z konfrontacji Belgia-USA.

* * * * * *

Tak padła bramka:

1:0 Di Maria 118′
Kapitalne rozegranie Messiego na przedpolu bramki Szwajcarów, piłkę w narożniku pola karnego dostał Di Maria i pomocnik Realu płaskim precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał bezradnego Benaglio.

Zawodnik meczu: Angel Di Maria. Jako jeden z nielicznych Argentyńczyków zachował siły do końca dogrywki i cały czas nękał rywali dośrodkowaniami i strzałami. Jego zaangażowanie i wybieganie było bezcenne dla przeżywających spore problemy „Albicelestes”.