MŚ U-20: Norwegia rozbiła Honduras, dziewięć goli Halanda

Norwegia rozbiła Honduras 12:0 (5:0), a Urugwaj wygrał z Nową Zelandią 2:0 (1:0) w meczach trzeciej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Awans do kolejnej fazy zapewniły sobie reprezentacje Urugwaju i Nowej Zelandii.

W Lublinie Norwegia rozgromiła Honduras aż 12:0. Już do przerwy zespół z Europy urządził sobie strzelecki festiwal. Czterokrotnie na listę strzelców wpisywał się Erling Braut Haland, a raz Leo Ostigard.

W drugiej połowie Norwedzy nie zwalniali tempa w ofensywie. Haland strzelił jeszcze pięć goli i ostatecznie w całym spotkaniu zdobył dziewięć bramek. Dwa trafienia dołożyli jeszcze Jens Hauge i Eman Marković.

Honduras od 57. minuty grał w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę otrzymał Axel Gomez. W ostatnich minutach czerwoną kartkę otrzymał też jego kolega z reprezentacji Everson Lopez.

Norwegia mimo wysokiej wygranej zajęła w grupie C trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Skandynawowie muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach, które zdecydują czy znajdą się w gronie czterech najlepszych drużyn z trzech miejsce i czy awansują do 1/8 finału.

W Łodzi rywalizowały Nowa Zelandia i Urugwaj, które już wcześniej zapewniły sobie wyjście w grupy. Lepsi okazali się piłkarze z Ameryki Południowej, wygrywając 2:0 po golach Darwina Nuneza pod koniec pierwszej połowy i Briana Rodrigueza w doliczonym czasie gry.

Urugwaj wygrał zmagania w grupie C z kompletem 9 punktów, a Nowa Zelandia zajęła drugie miejsce, mając na koniec 6 punktów.

* * * * * *
Wyniki 3. kolejki grupy C MŚ U-20:
Nowa Zelandia – Urugwaj 0:2 (0:1)
Bramki: Nunez 40, B. Rodriguez 90+5.

Norwegia – Honduras 12:0 (5:0)
Bramki: Haland 7, 20, 36-karny, 43, 50, 67, 77, 88, 90. Ostigard 30, Hauge 46, Marković 82.
Czerwona kartke: Gomez (57, Honduras) – za dwie żółte, Lopez (90+2, Honduras) – za faul.