Mundial 2014: Niemcy grają dalej!

Reprezentacja Niemiec pokonała w Porto Alegre po dogrywce Algierię 2:1 (0:0, 0:0) i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. W pojedynku o półfinał podopieczni Joachima Loewą zagrają z Francją.

Bohater spotkania: Andre Schurrle (Niemcy)

Każdy strzelec bramki w dogrywce automatycznie staję się bohaterem meczu. Schurrle jeszcze bardziej zasłużył na to wyróżnienie, gdyż na boisku pojawił się dopiero od 46. minuty. Jego wejście znacznie ożywiło poczynania Niemców i wzmocniło siłę w ataku, co przełożyło się na gola, choć dopiero na początku dogrywki.

Tak padły bramki:
1:0 – Muller zaatakował lewą stroną, wbiegł w pole karne i świetnie podał do Schurrle, ale ten sytuacyjnie muśnięciem piłki piętą pokonał Raisa.

2:0 – Ozil zakończył piękną akcję Niemców, umieszczając piłkę w bramce potężnym strzałem z 5 metrów.

2:1 – Djabou resztką sił zdobył kontaktową bramkę po dośrodkowaniu Feghouliego.

Ciekawostka:

Schurrle jest pierwszym piłkarzem w reprezentacji Niemiec, który w koszulce z numerem 9 zdobył bramkę podczas mistrzostw świata od czasów Carstena Janckera, który pokonał bramkarza Arabii Saudyjskiej na mundialu w 2002 roku.