NBA: Donovan Mitchell poprowadził Jazz do zwycięstwa z Nuggets

Utah Jazz pokonali na własnym parkiecie Denver Nuggets 118:108 we wtorkowym meczu ligi NBA. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził Donovan Mitchell, zdobywca 46 punktów.

Lider Jazz świetnie rozpoczął spotkanie, zdobywając w pierwszych 11 minutach 17 punktów, trafiając 6 z 8 rzutów z gry. Jego świetna postawa pozwoliła miejscowym wypracować już w pierwszej kwarcie dwucyfrową przewagę (24-12).

Goście powoli odrabiali straty, mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale Nikola Jokić nie trafił dwóch rzutów wolnych. Potem znów inicjatywę przejęli Jazz, którzy do przerwy prowadzili 58:51. Nuggets zbliżyli się do nich raz jeszcze na dystans jednej akcji, przy wyniku 95:92, ale na więcej nie było ich stać.

46 punktów zdobytych przez Mitchella to wyrównanie jego najlepszego wyniku w karierze w tym względzie. – Nie lubię, gdy mówi się, w czym jestem dobry. Wolę raczej, aby ktoś mi powiedział, czego nie potrafię. Mogą wam powiedzieć o kilku rzeczach, których nie zrobiłem. Wolę to, niż opowiadanie o tym, że zdobyłem 46 punktów. To pomaga zbudować mi charakter i odpowiednią mentalność, aby się uczyć. Nie lubię, gdy mówi mi się, że jestem bardzo dobrym zawodnikiem – przyznał po spotkaniu Mitchell.

Bardzo dobrze wsparł go Rudy Gobert, który dołożył 20 punktów i 10 zbiórek. Natomiast Joe Ingles miał 10 „oczek” oraz 13 asyst. Malik Beasley zdobył 25 „oczek” dla Nuggets, a Monte Morris i Jamal Murray po 22. Dla zespołu z Kolorado była to druga porażka z rzędu. Nuggest z bilansem 53-28 zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. W swoim ostatnim spotkaniu w sezonie regularnym zmierzą się u siebie z Minnesota Timberwolves. W najgorszym wypadku mogą spaść na trzecią pozycję.

Natomiast ekipa z Utah z bilansem 50-31 plasuje się na piątej pozycji. W swoim ostatnim meczu zagra na wyjeździe z z Los Angeles Clippers.