NBA: Lakers odrobili dwucyfrową stratę i pokonali Rockets

Los Angeles Lakers pokonali u siebie z Houston Rockets 111:106 w czwartkowym meczu ligi NBA. To był szósty wygrany mecz drużyny z Kalifornii w tym sezonie, kiedy przegrywała 15 lub więcej punktami.

Drużyna z Los Angeles odrobiła 19 punktów straty, którą miała jeszcze w połowie trzeciej kwarty. Jeziorowcy przegrywali przez większość spotkania. Na niecałe osiem minut przed końcem był wynik 88:95, ale wtedy gospodarze zanotowali serię 17:4 w przeciągu około sześciu minut.

Główna w tym zasługa LeBrona Jamesa, który zdobył 29 punktów, miał 11 zbiórek i sześć asyst. 27 „oczek” i 13 zebranych piłek dołożył Brandon Ingram. Bardzo energetyczny był też Kyle Kuzma (18 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst).

Drużynie gości pod koniec spotkania puściły nerwy. James Harden, zdobywca 30 punktów, 10 zbiórek i dziewięciu asyst, na 1:24 przed końcową syreną został wykluczony z gry z powodu nadmiaru przewinień. To samo spotkało Chrisa Paula, który za swoją złość został ukarany przewinieniem technicznym. „Technika” dostał też trener Mike D’Antoni.

Po tym zwycięstwie podopieczni Luke’a Waltona zajmują 10. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 29-29. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z New Orleans Pelicans. Natomiast ekipa z Teksasu plasuje się na piątej pozycji z 33 zwycięstwami i 25 porażkami. Jej kolejnym rywalem będą na wyjeździe Golden State Warriors.