NBA: Lakers wygrali w Chicago. LeBron James ponownie z triple-double

Los Angeles Lakers wygrali szósty mecz z rzędu w lidze NBA. We wtorek pokonali na wyjeździe Chicago Bulls 118:112.

O triumf nie było Jeziorowcom jednak łatwo. Byki prowadziły 19 punktami, ale w czwartej kwarcie, dzięki serii punktowej 16:0 odrobili straty i sięgnęli po zwycięstwo.

Trzecie z rzędu triple-double zanotował James. Lider Lakers zdobył 30 punktów, miał 11 asyst i 10 zbiórek. Świetna seria punktowa w ostatniej części gry została jednak dokonana, kiedy on siedział na ławce. Na parkiecie błyszczeli wtedy Kyle Kuzma, Quinn Cook i Dwight Howard. Ten pierwszy w czwartej kwarcie zdobył 11 ze swoich 15 punktów.

– Czuję się coraz lepiej. To jest proces i wiem, że muszę być teraz cierpliwy, bo od sierpnia tak naprawdę nie grałem za dużo – powiedział Kuzma. – „Kuz” wszedł w rytm, a on jest zdolny do takich rzeczy – pochwalił natomiast swojego kolegę z zespołu James.

Cook zakończył spotkanie z 17 „oczkami”, 15 dołożył Anthony Davis, który miał także na swoim koncie siedem zebranych piłek. Drużyna z Kalifornii jest liderem Konferencji Zachodniej z bilansem 6-1. W następnym meczu Jeziorowcy zmierzą się z Miami Heat.

W zespole z Illinois najlepszy we wtorek był Zach LaVine, zdobywca 26 punktów. – Ta porażka bardzo boli. Biliśmy rywali aż do czwartej kwarty. Pokazaliśmy, że potrafimy grać przeciwko takim drużynom. Wiemy, że mamy utalentowany zespół. Z wieloma drużynami prowadzimy 16 punktami, 12, czy też 10, ale przegrywamy. To jest frustrujące – przyznał LaVine.

Byki przegrały piąty mecz z sześciu ostatnich rozegranych. Z bilansem 2-6 plasują się na 14. pozycji na Wschodzie. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Atlanta Hawks.