NBA: Sixers rozbili Rockets

sports news

Philadelphia 76ers pokonali u siebie Houston Rockets 121:93 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Joel Embiid.

Lider Sixers zdobył 32 punkty i miał 14 zbiórek. Kameruńczyk był niezwykle zmobilizowany na starcie przeciwko innemu kandydatowi do nagrody MVP tego sezonu, Jamesowi Hardenowi.

– Uwielbiam grać przeciwko zawodnikom, o których mówi się, że są lepsi ode mnie – powiedział po spotkaniu Embiid.

Kilka godzin przed spotkaniem Harden został wybrany zawodnikiem tygodnia w Konferencji Zachodniej. W Filadelfii zdobył 37 punktów i był to dla niego 20 z rzędu mecz z przynajmniej 30 „oczkami” na koncie. To jednak było decydowanie za mało, aby stoczyć wyrównaną walkę z Sixers.

– To była dla nas wielka zabawa. Nie sądzę jednak, aby to był wesoły mecz dla naszych rywali – przyznał Embiid.

Jego 24 punkty w pierwszej połowie pozwoliły prowadzić Sixers do przerwy już 65:60. Po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą 31 „oczek”, więc ostatnia część gry była formalnością. W niej na parkiecie nie pojawił się już w ekipie Rakiet Harden. – To nie jest najlepszy sposób, aby odpoczywał. Postanowiliśmy j, aby tak jednak było – przyznał Mike D’Antoni, trener drużyny z Teksasu.

Po tej porażce jego podopieczni zajmują piąte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 26-20. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z New York Knicks. Natomiast zespół z Filadelfii ma 31 zwycięstw i 17 porażek, dzięki czemu plasuje się na czwartej pozycji na Wschodzie. Kolejnym rywalem Sixers będą San Antonio Spurs.

*****
Wyniki poniedziałkowych meczów NBA

Philadelphia 76ers – Houston Rockets 121:93
Embiid 32, Shamet 18 – Harden 37, Green 18.

New York Knicks – Oklahoma City Thunder 109:127
Hardaway Jr. 23, Trier 16 – George 31, Westbrook, Schroeder 17.

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls 88:104
Sexton 18, Zizić 13 – LaVine 25, Portis 15.

Washington Wizards – Detroit Pistons 101:87
Ariza 20, Porter Jr. 19 – Griffin 29, Bullock 12.

Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks 116:106
Antetokounmpo 31, Bledsoe 21, Brogdon 19 – Doncić 18, Brunson 16.

Atlanta Hawks – Orlando Magic 103:122
Dedmon 24, Young 21 – Vucević 29, Fournier 29.

Brooklyn Nets – Sacramento Kings 123:94
Russell 31, Harris 19 – Bogdanović 22, Jackson 14.

Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans 85:105
Gasol 22, Conley 20 – Holiday 21, Mirotić 21, Randle 20, Okafor 20.

Boston Celtics – Miami Heat 107:99
Irving 26, Tatum 19 – Waiters 18, Jones Jr. 18.

Utah Jazz – Portland Trail Blazers 104:109
Mitchell 36, Crowder 15 – Lillard 26, Nurkić 22.

Los Angeles Lakers – Golden State Warriors 111:130
Zubac 18, Ingram 17 – Thompson 44, Durant 20.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.