NBA: Świetny mecz i zwycięstwo Lakers po dogrywce z Mavericks

Świetne i niesamowicie emocjonujące spotkanie NBA zobaczyli kibice w stolicy Teksasu w piątkowy wieczór. Dallas Mavericks przegrali po dogrywce z Los Angeles Lakers 110:119.

W meczu w Dallas nie zabrakło praktycznie niczego, czyli świetnych akcji i znakomitych występów gwiazd z obu stron. Przed przerwą lepsi byli gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę. Ta została zniwelowana już w pierwszych dwóch minutach po przerwie.

Mavs byli o krok od triumfu w regulaminowym czasie gry. Wtedy jednak, równo z brzmieniem końcowej syreny, rzutem za trzy punkty z rogu boiska do dogrywki doprowadził Danny Green. – To była moja wina. Naszym planem było sfaulowanie zawodnika, który nie jest w sytuacji rzutowej, a to że nie udało nam się tego zrobić, to był mój błąd – powiedział Rick Carlisle, trener gospodarzy.

Dodatkowych pięć minut należało już do Jeziorowców. Od dwóch wsadów zaczął je Anthony Davis, który łącznie zdobył 31 punktów i miał osiem zbiórek. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał natomiast LeBron James, notując 39 punktów, 12 zbiórek i 16 asyst.

Triple-double zanotował też lider Mavs. Luka Doncić miał 31 „oczek”, 13 zebranych piłek i 15 kluczowych podań. Świetna gra 20-latka przez cztery kwarty to było jednak za mało, aby sięgnąć po zwycięstwo.

– Nie da się obejrzeć tego meczu i nie powiedzieć, że NBA to jedna z najwspanialszych rzeczy do oglądania na świecie – przyznał Carlisle. – Jesteśmy jednak niezadowoleni z przegranej i tyle – stwierdził. Jego podopieczni z bilansem 3-2 zajmują siódme miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Cleveland Cavaliers.

Natomiast ekipa z Kalifornii jest liderem Zachodu z czterema zwycięstwami i jedną porażką. Kolejnym rywalem Lakers będą na wyjeździe San Antonio Spurs.