NBA: Trzynaste z rzędu zwycięstwo Raptors

Koszykarze Indiana Pacers przegrali na własnym parkiecie z Toronto Raptors 106:115 w meczu NBA, rozegranym z piątku na sobotę. Dla „Dinozaurów” to trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie w Bankers Life Fieldhouse od początku było wyrównane. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili pięcioma punktami. W kolejnych minutach nie pozwolili dogonić się gospodarzom i w trzeciej kwarcie odskoczyli im na dziewięć punktów.

Do końca meczu nic już się nie zmieniło i kanadyjski zespół pokonał rywali z Indianapolis 115:106.

Najskuteczniejszy w ekipie Raptors był Serge Ibaka, który rzucił 22 punkty. Hiszpan dołożył do tego jeszcze 10 zbiórek.

W barwach Pacers najlepszy w ataku był Domantas Sabonis. Litwin zdobył 19 punktów i zanotował 16 zbiórek.

Koszykarze z Toronto po trzynastej wygranej z rzędu są na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej. Ich bilans to 38 zwycięstw i 14 przegranych.

Drużyna Indiana Pacers po czwartej kolejnej porażce jest na szóstej pozycji na Wschodzie, z bilansem 31 wygranych i 21 porażek.

Sporo emocji było w końcówce meczu Washington Wizard – Dallas Mavericks. Wygraną 119:118 stołecznej drużynie zapewnił w ostatnim rzucie Bradley Beal.