N’Zonzi nie zagra w Superpucharze Europy

Zawodnik Sevilli Steven N’Zonzi nie wystąpi we wtorkowym meczu o Superpuchar Europy przeciwko FC Barcelonie – donosi dziennik „AS”.

Francuz zatruł się bowiem bakterią salmonelli. Pod sporym znakiem zapytania stoją także występy dwóch innych graczy – Adil Ramiego oraz Timothee Kolodziejczaka.

Żaden z nich nie zagrał w sobotnim meczu towarzyskim, w którym ekipa ze stolicy Andaluzji zremisowała z AEK Ateny 1:1. Rami i Kolodziejczak polecieli jednak do Gruzji, gdzie w poniedziałek szkoleniowiec Unai Emery zdecyduje o ich ewentualnej grze w spotkaniu z Dumą Katalonii.

W razie absencji wyżej wymienionej dwójki opiekun „Sevillistas” będzie musiał stworzyć „prowizoryczną” obronę. Możliwe, że blok defensywny przeciwko FCB będą tworzyć Mariano Ferreira, Coke, Grzegorz Krychowiak i Benoit Tremoulinas.

W ciągu kilku ostatnich dni N’Zonzi odzyskiwał siły w swoim domu w Sewilli. Czekał, aż jego stan zdrowia poprawi się na tyle, że będzie mógł dołączyć do swoich kolegów, którzy już trenują w Tbilisi. Okazało się jednak, że musiał odpuścić poniedziałkowy lot i pozostać w Hiszpanii.

26-latek przybył do Hiszpanii w lipcu bieżącego roku. Wcześniej był zawodnikiem angielskiego Stoke City.