Puchar Niemiec: Hertha pewnie wygrywa

W meczu 1. rundy Pucharu Niemiec Hertha Berlin wygrała na wyjeździe z Arminią Bielefeld 2:0. Bramki dla gości w tym spotkaniu strzelili Salomon Kalou oraz Vladimir Darida.

Kibice zgromadzeni na Schueco Arena na pierwszego gola musieli czekać aż do 73. minuty spotkania. Na listę strzelców wpisał się wówczas Salomon Kalou, który wykorzystał dobre podanie Schulza. Kwadrans później prowadzenie Berlińczyków podwyższył Vladimir Darida.

W drugim spotkaniu VfL Osnabrueck wygrywało z RB Lipsk już w pierwszej minucie, kiedy trafieniem popisał się Halil Savran. Mecz nie został jednak dokończony. Sędzia Martin Petersen przerwał pojedynek w 71. minucie, po tym jak został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun.