Paweł Stolarski: Chcemy zadomowić się na dobre w górnej ósemce

– Skupiam się na najbliższych meczach, bo zostały tylko cztery spotkania rundy zasadniczej. Chcemy zgarnąć jak najwięcej punktów i zadomowić się na dobre w górnej ósemce – przyznał młody obrońca Lechii Gdańsk, Paweł Stolarski tuż przed spotkaniem z Górnikiem Zabrze.

– Bardzo dobrze czuję się w tym ustawieniu jako potocznie mówiąc „wahadłowy” lub boczny obrońca. Myślę, że mam ciąg do gry ofensywnej, co mnie cieszy, bo jak widać po ostatnich meczach, to się sprawdza. Pozycja ta daje możliwość odnotowywania asyst i zdobywania bramek – powiedział były zawodnik Wisły Kraków, cytowany przez „lechia.pl”.

– Cieszę się, że trener mi zaufał i w meczu z Jagiellonią dał szansę na grę od pierwszych minut. Staram się mu odpowiadać dobrą grą na boisku – zaznaczył niezwykle utalentowany piłkarz.

– Jest jeszcze za wcześnie, aby porównywać obie rundy, bo to dopiero początek wiosny. O jesieni już jednak nie myślę, gdyż to już za nami. Skupiam się na najbliższych meczach, bo zostały tylko cztery spotkania rundy zasadniczej. Chcemy zgarnąć jak najwięcej punktów i zadomowić się na dobre w górnej ósemce – kontynuował młodzieżowy reprezentant Polski.

– Wiadomo, że Górnik nie ma nic do stracenia. Uważam, że rywale będą grać otwartą piłkę, bo muszą punktować. Nie myślimy jednak o Górniku, tylko koncertujemy się na sobie, a każdy mecz, ze względu na ścisk w tabeli, jest bardzo ważny – dodał.