PGE Ekstraliga: GKM wygrał z Betard Spartą

sports news

MrGarden GKM Grudziądz pokonał u siebie Betard Spartę Wrocław 50:40 w pierwszym piątkowym meczu czwartej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi.

Zespół z Pomorza odniósł w ten sposób drugie zwycięstwo w sezonie, natomiast czterokrotni mistrzowie Polski doznali drugiej porażki.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 1: Mocny początek gospodarzy. Kenneth Bjerre prowadził od startu do mety, a za plecami filigranowego Duńczyka Tai Woffinden stracił drugą pozycję po szarży Antonio Lindbaecka. Gleb Czugunow nie liczył się w stawce. 5:1 na otwarcie.

Bieg 4: Maciej Janowski i wprowadzony z rezerwy taktycznej Maksym Drabik próbowali jechać parą, ale błąd bardziej doświadczonego uczestnika cyklu Grand Prix wykorzystał Artiom Łaguta i Rosjanin rozdzielił duet przyjezdnych. 14:10 po pierwszej serii wyścigów.

Bieg 7: Drabik i Janowski znakomicie rozegrali pierwszy łuk, zostawiając za swoimi plecami Bjerre i Lindbaecka. Skandynawska para nie była w stanie choćby rozdzielić podopiecznych Dariusza Śledzia. Pierwsza podwójna wygrana gości i 22:20 po drugiej serii wyścigów.

Bieg 10: Janowski spowodował upadek Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego, za co został wykluczony oraz ujrzał żółtą kartkę. Osamotniony w powtórce Przemysław Liszka był bezradny w starciu z bardziej doświadczonymi rywalami. Drugie z rzędu i trzecie w zawodach podwójne zwycięstwo gospodarzy. 35:25 po trzech seriach wyścigów.

Bieg 13: Max Fricke i Jakub Jamróg w ramach wymuszonej rezerwy taktycznej za niezdolnego już do jazdy Janowskiego musieli uznać wyższość Bjerre i Buczkowskiego. Czwarta podwójna wygrana miejscowych zapewniła podopiecznym Roberta Kempińskiego prowadzenie przed wyścigami nominowanymi 44:34 i kolejne dwa duże punkty do tabeli.

Zawodnik meczu: Krzysztof Buczkowski. Kapitan zespołu z Pomorza od początku sezonu jest w świetnej formie i potwierdził to w trudnej konfrontacji z walecznymi wrocławianami. Dwucyfrowy dorobek w czterech biegach i oddany ostatni wyścig juniorowi dodatkowo pokazują klasę wychowanka klubu z Grudziądza.

* * * * * *
MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław 50:40

GKM: Kenneth Bjerre 11 (3,0,2,3,3), Krzysztof Buczkowski 10 (3,3,2,2), Artiom Łaguta (2,3,2,1,2), Przemysław Pawlicki 9 (1,1,3,3,1), Antonio Lindbaeck 6 (2,1,3,0), Patryk Rolnicki 3 (2,0,1, w), Marcin Turowski 1 (1,0,0).

Sparta: Tai Woffinden 12 (1,2,3,2,1,3), Maksym Drabik 11 (3,1,2,3,2,0), Max Fricke 7 (2,2,1,1,1), Maciej Janowski (3,3,w), Jakub Jamróg 3 (0,1,0,0,2), Przemysław Liszka 1 (0,1), Gleb Czugunow 0 (0,0,0).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.