PGE Ekstraliga: Sparta wygrała w Częstochowie

sports news

Betard Sparta Wrocław pokonała na wyjeździe forBET Włókniarz Częstochowa 49:41 w drugim piątkowym meczu szóstej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi.

Podopieczni Dariusza Śledzia po trzecim zwycięstwie w sezonie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. „Lwy” natomiast po drugiej z rzędu porażce u siebie spadły na piątą lokatę w klasyfikacji.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 1: Mocne otwarcie gości. Tai Woffinden i Jakub Jamróg świetnie rozegrali pierwszy łuk, zostawiając za swoimi plecami Leona Madsena i Pawła Przedpełskiego. Duet gospodarzy nie był w stanie nic zrobić na dystansie. 1:5 na początek.

Bieg 4: Maciej Janowski ruszył najszybciej spod taśmy, ale rozpędzający się przy bandzie Matej Żagar wysunął się na czele stawki na przeciwległej prostej.
Słoweniec na dystansie powiększał tylko przewagę. Michał Gruchalski kosztem Przemysława Liszki wywalczył jeden punkt i „Lwy” zmniejszyły straty do stansu 10:14.

Bieg 5: Woffinden tym razem szybszy od Lindgrena, a Jamróg wykorzystał na dystansie błąd Miedzińskiego i przesunął się na trzecią lokatę, której nie oddał do mety. 12:18 i trener Cieślak mógł już skorzystać z rezerwy taktycznej.

Bieg 7: Janowski po przegranym starcie odważnym atakiem między Lindgrena i Madsena przedarł się na prowadzenie, dowożąc trzy punkty do finiszu. Maksym Drabik minął na dystansie wprowadzonego z rezerwy taktycznej Szweda i „Lwy” przegrywały w ten sposób po dwóch seriach 17:25.

Bieg 9: Kolejna nieudana roszada taktyczna częstochowian. Gleb Czugunow i Max Fricke okazali się lepsi od Żagara i Madsena. Słoweniec i Duńczyk na dystansie wręcz przeszkadzali sobie w pościgu za Rosjaninem i Australijczykiem. Pierwsze podwójne zwycięstwo wrocławian i już 21:33 na sześć wyścigów przed końcem spotkania!

Bieg 12: Pasjonujący pojedynek Woffindena z Lindgrenem o zwycięstwo. Brytyjczyk wyprzedził na dystansie Szweda, który wcześniej popisał się efektownym atakiem między dwójką zawodników gości. Drabik wywalczył punkt kosztem Miśkowiaka i na trzy wyścigi przed końcem Włókniarz przegrywał 31:41.

Bieg 14: Lindgren pokonał Drabika i Czugunowa, ale zamykający stawkę pierwszego nominowanego wyścigu Miedziński pozbawił definitywnie resztki tlącej się jeszcze nadziei kibiców gospodarzy. 3:3 w tym wyścigu oznaczało 38:46, co zapewniało już gościom dwa duże punkty przed ostatnim biegiem.

Zawodnik meczu: Maciej Janowski. Wracający po kontuzji kapitan wrocławian na owalu przy Olsztyńskiej imponował walecznością i skutecznością. Dwucyfrowy dorobek i dwa indywidualne zwycięstwa z liderami „Lwów” w Częstochowie dobrze wróżą przed kolejnymi spotkaniami.

* * * * * *
forBET Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław 41:49

Włókniarz: Matej Żagar 12 (3,3,3,0,3,0), Leon Madsen 12 (1,2,1,2,3,3), Fredrik Lindgren 10 (1,2,0,2,2,3), Adrian Miedziński 4 (2,0,1,1,0), Jakub Miśkowiak 2 (2,0,0), Michał Gruchalski 1 (0,1,0), Paweł Przedpełski 0 (0).

Sparta: Tai Woffinden 12 (3,3,1,3,2), Maciej Janowski 11 (2,3,3,2,1), Gleb Czugunow 8 (3,1,3,0,1), Maksym Drabik 7 (3,1,1,2), Jakub Jamróg 5 (2,1,2,0), Max Fricke 5 (2,2,1), Przemysław Liszka 1 (1,0,0), Vaclav Milik 0 (0).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.