PKO Ekstraklasa: Nowe zasady od sezonu 2019/2020

sports news

W piątek, 19 lipca rozpocznie się sezon 2019/2020 PKO Ekstraklasy. W rozgrywkach będzie obowiązywać kilka nowych zasad.

Najważniejszą zmianą jest obowiązkowa gra przynajmniej jednego młodzieżowca w każdej drużynie przez całe spotkanie. Za takiego zawodnika uznawani będą piłkarze urodzeni w 1998 roku lub młodsi oraz posiadający polskie obywatelstwo.

Jedyne odstępstwo od tego punktu regulaminu to kontuzja młodzieżowca na pozycji bramkarza. Wówczas takiego gracza może zmienić zawodnik w dowolnym wieku.

W porównaniu z poprzednimi latami po zakończeniu sezonu 2019/2020 z PKO Ekstraklasy spadną trzy zespoły. Po raz ostatni tyle drużyn żegnało się z najwyższym poziomem rozgrywkowym 2002/2003.

Nie będzie obowiązywać już limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej, którzy mogą przebywać na boisku w danej drużynie. W sezonie 2015/2016 na placu gry mogło przebywać trzech takich zawodników. Później zostało to ograniczone do dwóch piłkarzy. W kolejnej edycji rozgrywek trenerzy nie będą musieli już zwracać na to uwagi.

Szkoleniowcy do kadry meczowej będą mogli zgłosić więcej zawodników. Do tej pory w protokole wpisywali 18 nazwisk, a teraz będą mogli o dwa więcej.

Trenerzy i wszyscy pozostali członkowie sztabu szkoleniowego w nowym sezonie będą musieli uważać na swoje reakcje. Sędziowie główni będą dysponować wobec nich podobnymi sankcjami co wobec piłkarzy na boisku. Będą mogli zatem pokazać żółte i czerwone kartki. Podobnie jak w przypadku zawodników na boisku dwa ostrzeżenia skutkować będą wykluczeniem.

Kibice muszą pamiętać o nowych porach rozgrywania spotkań w soboty i niedziele. Mecze będą rozpoczynać się pół godziny wcześniej. W soboty o 15:00, 17:30 i 20:00, a w niedziele o 15:00 i 17:30, w poszczególnych kolejkach będą rozgrywane tego dnia też mecze o 12:30.

W piątki i poniedziałki godziny pozostają bez zmian. Warto dodać, że w poniedziałki rozegranych zostanie tylko 15 spotkań.

Pierwszy mecz sezonu 2019/2020 zostanie rozegrany 19 lipca o godz. 18:00. Zagrają Arka Gdynia i Jagiellonia Białystok.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.