Portugalia: Gol Dawidowicza

Pomocnik drugiej drużyny Benfiki Lizbona, Paweł Dawidowicz strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. Jego zespół w spotkaniu dziewiątej kolejki drugiej ligi portugalskiej zremisował na wyjeździe 1:1 z GD Chaves.

Polak wpisał się na listę strzelców w 72. minucie gry. Cztery minuty wcześniej bramkę dla gospodarzy zdobył Nelson. Kwadrans wcześniej za czerwoną kartkę z boiska usunięty został pomocnik stołecznej drużyny, Joao Teixeira.

Dla polskiego pomocnika był to ósmy występ w tym sezonie. Dawidowicz broni barw „As Aguias” od lipca ubiegłego roku.

Po remisie Benfica II Lizbona zajmuje siódme miejsce w tabeli. Piłkarze Heldera Cristovao mają siedem punktów straty do prowadzącego FC Porto II.