Premier League: Arsenal wygrał z drużyną Wasilewskiego

Arsenal Londyn pokonał na własnym stadionie Leicester City 2:1 w spotkaniu 26. kolejki ligi angielskiej. Od 58. minuty gry w drużynie gości występował Marcin Wasilewski.

Pierwszy gol na Emirates Stadium padł chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Nacho Monreal sfaulował w polu karnym Jamiego Vardy’ego, a reprezentant Anglii poprawnie wykonał rzut karny. Dla 29-latka było to dziewiętnaste ligowe trafienie w tym sezonie.

Dziewięć minut po zmianie stron sędzia pokazał czerwoną kartkę obrońcy gości, Danny’emu Simpsonowi. Anglik obejrzał swoją drugą żółtą kartkę za faul na Olivierze Giroud.

Stołeczna drużyna zdołała doprowadzić do wyrównania w 71. minucie spotkania. Po zespołowej akcji „Kanonierów”, Giroud podał do Walcotta, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

O zwycięstwie drużyny prowadzonej przez Arsene’a Wengera zadecydowała akcja z doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Kaspera Schmeichela strzałem głową pokonał Danny Welbeck.

Mimo porażki, „Lisy” wciąż zajmują pozycję lidera Premier League. Mają dwa punkty przewagi nad Arsenalem.