Eredivisie: Wyjazdowa wygrana drużyny Milika

FC Groningen przegrało przed własną publicznością z Ajaksem Amsterdam 1:2 (0:0) w niedzielnym meczu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie. Od 70. minuty na boisku występował Arkadiusz Milik, który wszedł w miejsce Amina Younesa.

Kibice zgromadzeni na trybunach Euroborg na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 59. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Anwar El-Ghazi. Chwilę później prowadzenie gości podwyższył Lasse Schone, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Danny Hoesen. 25-latek wbił piłkę do siatki w doliczonym czasie gry.

Warto odnotować, że przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu. W 71. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mike van der Hoorn.

Ajax zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie, choć trzeba zaznaczyć, że swojego spotkania nie rozegrało jeszcze PSV Eindhoven, które w razie wygranej może powrócić na fotel lidera rozgrywek. Drużyna z Amsterdamu ma na swoim koncie 55 punktów, z kolei FC Groningen zdobyło do tej pory 34 „oczka” i znajduje się na dziewiątej pozycji.