Premier League: Bezbramkowy remis na Old Trafford

Manchester United zremisował na własnym stadionie z Chelsea Londyn 0:0 w spotkaniu 19. kolejki ligi angielskiej. Dla gospodarzy był to ósmy mecz z rzędu bez wygranej.

Po remisie, „Czerwone Diabły” zajmują szóste miejsce w tabeli. Chelsea jest na czternastej pozycji w lidze.

W innym meczu, Arsenal Londyn pokonał u siebie AFC Bournemouth 2:0. Pierwszego gola dla „Kanonierów” zdobył w 27. minucie gry Gabriel Paulista. Brazylijczyk wykorzystał dośrodkowanie Mesutha Oezila z rzutu rożnego i trafił do bramki, po uderzeniu głową. Dla 25-letniego piłkarza był to pierwszy gol w barwach zespołu z Emirates Stadium. Drugie trafienie gospodarze zaliczyli w 63. minucie spotkania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Oezil, który otrzymał prostopadłe podanie od Oliviera Giroud i wykorzystał sytuację sam na sam z Arturem Borucem.

Dzięki wygranej, piłkarze Arsene’a Wengera awansowali na pozycję lidera Premier League. Mają jeden punkt przewagi nad Leicester City, które we wtorek zagra z Manchesterem City.