Premier League: Guardiola zostanie trenerem Manchesteru City

Pep Guardiola

Pep Guardiola od lipca będzie menadżerem Manchesteru City – poinformowano na stronie internetowej angielskiego klubu. Hiszpan zastąpi na stanowisku Manuela Pellegriniego.

Guardiola jest obecnie szkoleniowcem Bayernu Monachium. Bawarską drużynę prowadzi od lipca 2013 roku. Wcześniej był trenerem Barcelony. Na swoim koncie ma m.in. dwa triumfy w Lidze Mistrzów.

– Manchester City może potwierdzić, że w ostatnich tygodniach doszedł do porozumienia z Pepem Guardiolą. Hiszpan będzie trenerem naszego klubu od sezonu 2016/17. Jego umowa będzie obowiązywała przez trzy lata. Ze względu na szacunek wobec Manuela Pellegriniego i piłkarzy zdecydowaliśmy się poinformować wszystkich o tej decyzji, by uniknąć prasowych spekulacji. Manuel Pellegrini wspiera naszą decyzję i skupia się na osiągnięciu celów w tym sezonie – napisano w komunikacie.

Pellegrini jest trenerem “The Citizens” od czerwca 2013 roku. W sezonie 2013/14 jego drużyna zdobyła mistrzostwo Anglii.

Manchester City zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Premier League. Ma trzy punkty straty do lidera, Leicester City. We wtorek piłkarze z Etihad Stadium zmierzą się na wyjeździe z Sunderlandem.

Reklama


Odbierz 600 zł bez konieczności obrotu! https://tylkopilka.pl/odbierz-600-zl-bez-koniecznosci-obrotu/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Freiburg – Union Berlin https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-freiburg-union-berlin/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Feyenoord – Excelsior https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-feyenoord-excelsior/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie


Load More…