Premier League: Sunderland rozwiązał kontrakt z Eboue

Emmanuel Eboue nie jest już zawodnikiem Sunderlandu – poinformowano na stronie internetowej angielskiego klubu. Działacze „Czarnych Kotów” postanowili rozwiązać z nim kontrakt, po tym jak FIFA ukarała go rocznym zawieszeniem.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej we wrześniu 2014 roku został ukarany przez Komitet Dyscyplinarny FIFA z powodu niespłacenia zaległości wobec swojego byłego agenta Sebastiena Boisseau. 32-latek uważał, że nie powinien zwracać mu pieniędzy i odwoływał się do Trybunału Arbitrażowego. Ten jednak podtrzymał decyzję Komitetu Dyscyplinarnego. Zawieszenie Eboue zostanie anulowane, jeżeli ureguluje on zaległości.

Prawy obrońca został zawodnikiem Sunderlandu 9 marca bieżącego roku. Z zespołem ze Stadium of Light związał się wtedy kontraktem, który miał obowiązywać do końca czerwca. Wcześniej występował w Galatasaray’u Stambuł, Arsenalu Londyn i KSK Beveren.

To kolejny piłkarz Sunderlandu, z którym w tym sezonie rozwiązano kontrakt. Wcześniej w ten sam sposób ukarano Adama Johnsona, który był podejrzany o kontakty seksualne z niepełnoletnią dziewczyną.