Premier League: Wygrana Leicester z Chelsea

Piłkarze Leicester City wygrali przed własną publicznością z Chelsea Londyn 2:1 (1:0) w meczu 16. kolejki Premier League.

Kibice zgromadzeni na King Power Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 34. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Jamie Vardy, a asystował mu Riyad Mahrez. Algierczyk podwyższył prowadzenie gospodarzy w drugiej części gry. 24-latek przyjął piłkę w polu karnym gości, następnie ograł Cesara Azpilicuetę i pokonał Thibaut Courtois precyzyjnym strzałem po długim rogu.

W 77. minucie kontaktowego gola strzelił Loic Remy, który wykorzystał dośrodkowanie Pedro i głową wbił piłkę do siatki.

Leicester zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Claudio Ranieriego mają na swoim koncie 35 punktów, z kolei piłkarze Chelsea zdobyli do tej pory zaledwie 15 „oczek” i znajdują się na szesnastej pozycji.