Premier League: Wyjazdowa porażka Manchesteru United

Manchester United przegrał na wyjeździe z Evertonem 0:3 w meczu 34. kolejki ligi angielskiej. Dla ,,Czerwonych Diabłów” to druga porażka z rzędu. Everton jest niepokonany w lidze od sześciu spotkań.

Pierwszego gola dla ,,The Toffees” strzelił James McCarthy w piątej minucie spotkania. Dziesięć minut przed przerwą, prowadzenie gospodarzy powiększył John Stones, któremu asystował Leighton Baines. Wynik meczu ustalił na 3:0 Kevin Mirallas, po podaniu Rossa Barkley’€™a w 74. minucie gry.

Po porażce piłkarze Louisa van Gaala zajmują czwarte miejsce w lidze. Mają siedem punktów przewagi nad piątym Liverpoolem. Everton dzięki zwycięstwu, awansował na dziesiątą pozycję w tabeli.

W następnej kolejce Everton zmierzy się na wyjeździe z Aston Villą. Manchester United u siebie zagra z West Bromwich Albion.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze jedno spotkanie w Premier League. Arsenal Londyn na Emirates Stadium podejmie lidera, Chelsea Londyn.