Premier League: „Koguty” lepsze od „Młotów”. Zwycięski powrót Jose Mourinho

Od zwycięstwa rozpoczął swoją pracę w Tottenhamie Hotspur Jose Mourinho. „Koguty” pokonały w sobotę na wyjeździe w derbach Londynu w Premier League West Ham United 3:2.

Obie drużyny ze stolicy Anglii w ostatnich tygodniach spisywały się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Z tego powodu w Tottenhamie doszło do trzęsienia ziemi, bo tak trzeba określić zwolnienie Mauricio Pochettino, którego zastąpił Jose Mourinho.

Nowy zespół Portugalczyka odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. „Koguty” już do przerwy prowadziły 2:0. Wynik otworzył w 36. minucie Son Heung-Min. Koreańczyk poradził sobie z rywalem w polu karnym i mocnym strzałem lewą nogą pokonał golkipera „Młotów”. Tuż przed przerwą do gola dołożył asystę. Zagrał w pole bramkowe, gdzie z najbliższej odległości futbolówkę do siatki skierował Lucas Moura.

Na starcie drugiej połowy trzecią bramkę zdobył dla gości Harry Kane. Kapitan przyjezdnych precyzyjnie i mocno uderzył głową. Gospodarze odpowiedzieli w 73. minucie trafieniem Michaila Antonio. W ostatniej akcji spotkania na 2:3 bramkę zdobył Angelo Ogbonna, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu. Po tej porażce podopieczni Manuela Pellegriniego zajmują 16. miejsce w tabeli ze zdobytymi 13 punktami. W następnej kolejce czekają ich kolejne derby, tym razem na wyjeździe z Chelsea FC.

Natomiast Tottenham ma 17 „oczek” na koncie i awansował na szóstą pozycję. Kolejnym ligowym rywalem „Kogutów” będzie AFC Bournemouth.