Premjer Liga: Rubin Kazań wygrał w Permie

Rubin Kazań pokonał w pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Amkar Perm 2:1 (1:0). Głównym architektem wyjazdowego zwycięstwa bordowo-białych był Marko Dević.

32-letni napastnik strzelił w spotkaniu na Stadion Zwiezda obie bramki dla przyjezdnych. Dodatkowo warto zaznaczyć, iż Serb był o krok od hat-tricka, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy nie wykorzystał rzutu karnego.

Honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla Amkara Perm, który na tym etapie rozgrywek plasuje się na jedenastej pozycji, zdobył Alichan Szawajew. Rubin Kazań zajmuje z kolei dziewiątą lokatę.

Od pierwszej do ostatniej minuty rywalizacji na placu gry przebywał Janusz Gol (Amkar Perm). Dla byłego gracza Legii Warszawa był to trzynasty mecz w bieżącym sezonie rosyjskiej ekstraklasy (wszystkie rozpoczynał w wyjściowej jedenastce).