Premjer Liga: Sensacyjne zwycięstwo FK Krasnodar

Piłkarze FK Krasnodar pokonali w ramach 5. kolejki Premjer Ligi dość niespodziewanie na wyjeździe obecnego mistrza Rosji, Zenit Sankt Petersburg 2:0 (1:0).

Na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził już w 27. minucie Ragnar Sigurdsson. 29-letni Islandczyk na gola strzałem głową z najbliższej odległości zamienił świetne dośrodkowanie z bocznego sektora boiska.

Wynik spotkania ustalił w 51. minucie rywalizacji Ricardo Laborde, który popisał się potężnym uderzeniem z dystansu. Spory udział przy tym trafieniu miał jednak bramkarz Zenitu, Juri Lodigin, bowiem futbolówka po strzale 27-letniego Kolumbijczyka leciała w sam środek bramki.

W efekcie podopieczni Olega Kononowa przerwali fantastyczną passę gospodarzy, którzy wygrali swoje wszystkie poprzednie spotkania w bieżącym sezonie ligowym. Po pięciu seriach gier niebiesko-biało-niebiescy plasują się na drugim miejscu, FK Krasnodar jest szósty.

Warto także zaznaczyć, iż powołany ostatnio przez Adama Nawałkę do kadry na dwa wrześniowe spotkania Artur Jędrzejczyk po raz kolejny pełne dziewięćdziesiąt minut przesiedział na ławce rezerwowych.