Priemjer Liga: CSKA wygrało w derbach Moskwy

CSKA Moskwa wygrało na wyjeździe 2:1 ze Spartkamiem w derbowym meczu piątej kolejki ligi rosyjskiej. Zawodnicy Leonida Słuckiego mają na swoim koncie komplet pięciu zwycięstw i są na czele tabeli.

Pierwszego gola dla CSKA zdobył Siergiej Ignaszewicz w 31. minucie meczu. 36-letni obrońca z bliskiej odległości dobił strzał swojego partnera z drużyny, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty później goście prowadzili już 2:0. Ahmed Musa otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pokonał Artema Rebrowa. Chwilę później Spartak zdobył bramkę kontaktową. Bibras Natcho sfaulował w polu karnym Ivelina Popowa, a Dmitrij Kombarow wykorzystał jedenastkę.

Kolejnym rywalem piłkarzy Słuckiego będzie Sporting Lizbona. Pierwszy mecz czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek na Estadio Jose Alvalade.

Spartak po przegranej z CSKA zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Dmitrija Aleniczewa ma na swoim koncie trzy wygrane, remis i porażkę.