Premjer Liga: Szalony mecz, „czerwony” Terek ogrywa Spartaka

Terek Grozny wygrał przed własną publicznością 4:2 ze Spartakiem Moskwa w meczu 27. kolejki rosyjskiej Premjer Ligi. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Marcin Komorowski, w kadrze zespołu zabrakło za to Macieja Rybusa.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Moskwy. Najpierw do siatki Tereka trafił w 26. minucie Krotov, a kwadrans później czerwoną kartką ukarany został Ivanov i zespół z Groznego zmuszony był kończyć ten mecz w dziesiątkę.

Po zmianie stron Terek wyszedł na boisko jakby odmieniony. W przeciągu czterech minut dwa gole zdobył Mbengue i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 75. minucie stan meczu wyrównał jednak Promes.

Ambitni gracze trenera Rakhimova pomimo gry w osłabieniu walczyli o upragnione trzy punkty do samego końca. Ich wysiłek opłacił się w doliczonym czasie gry: dwie bramki Ailtona pogrążyły Spartaka i komplet oczek został w Groznym.

Dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu, Terek pewny jest utrzymania ósmej pozycji w tabeli. Spartak nadal jest szósty.